Trpíte dlouhodobou bolestí? Pomohla by vám infuze, ale nemůžete se k ní dostat? Věnujte 5 minut přečtení tohoto článku, který vám může výrazně zlepšit život.

Trpíte dlouhodobou bolestí? Pomohla by vám infuze, ale nemůžete se k ní dostat? Věnujte 5 minut přečtení tohoto článku, který vám může výrazně zlepšit život.

Trpíte dlouhodobou bolestí? Pomohla by vám infuze, ale nemůžete se k ní dostat? Věnujte 5 minut přečtení tohoto článku, který vám může výrazně zlepšit život. 150 150 Pharco

Dlouhodobá (chronická) nebo opakující se bolest může mít různé příčiny (např. nervy, klouby, žlučník, žíly, ledviny, karpální tunel atd.), ale účinky v našem těle jsou v podstatě stejné. Dlouhodobá (chronická) bolest je výsledkem specifického zánětlivého procesu, který se v těle udržuje. V něm se vytvářejí zánětlivé látky, které způsobují otok (edém) tkání. Otok tkání tlačí na nervová zakončení a ta způsobují bolest. Tyto zánětlivé látky mají různé složité zkratky, ale chemicky se jedná o deriváty kyseliny arachidonové. Ta je zodpovědná především za všechny záněty, otoky a bolesti v našem těle. 

Úkolem léků je blokovat tvorbu těchto derivátů inhibicí (potlačením) speciálních enzymů. Ty mají složité názvy, ale jejich zkratky jsou COX, LOX a ROX. Syntetické léky, které nám lékař přimíchá do infuze, tyto enzymy účinně inhibují. Protože jsou aplikovány přímo do žíly, působí rychle a úleva přichází okamžitě. Přestože je infuzní analgetická léčba nejúčinnější, nelze ji podávat dlouhodobě. 

Na druhé straně syntetické tablety působí také rychle a krátkodobě, ale mají nepříznivý vliv na játra. Zjednodušeně řečeno, jsme v „léčebné pasti“. K infuzi se nedostaneme (kvůli nedostatku lékařů, času, nelze ji užívat dlouhodobě atd.) a syntetické léky zatěžují naše játra. Co s tím můžeme dělat?


HERBALGIN chronic – průlomová a osvědčená kombinace extraktů může nahradit (doplnit) infuze

Slovensko-italská společnost PHARCO GRANCREO vyvinula průlomový funkční produkt HERBALGIN chronic. Obsahuje speciálně sestavenou bylinnou směs extraktů PHYTOCOXIN v tabletách s prodlouženým uvolňováním. Tato směs extraktů byla klinicky testována a její účinnost na výše uvedené enzymy COX, LOX, ROX byla nade vší pochybnost prokázána1,2. To znamená, že účinně snižuje tvorbu derivátů kyseliny arachidonové. Právě té, která je zodpovědná za zánět, otok a bolest. A proč byste měli vyzkoušet HERBALGIN chronic? Jaké jsou jeho výhody ve srovnání s analgetickými infuzemi nebo syntetickými léky?

HERBALGIN chronic je 100% bylinná směs vyvinutá speciálně pro dlouhodobé užívání při chronické bolesti. Klinické studie prokázaly prakticky srovnatelnou účinnost na zánět a bolest jako např. ibuprofen, naproxen a celekoxib2,3,4. Má výrazně nižší celkovou denní dávku (za 24 hodin), pouze 350 mg (při extra zvýšené dávce 700 mg). Pro srovnání ibuprofen má až 2400 mg a naproxen 1650 mg. Proto se nedoporučuje užívat syntetické léky dlouhodobě, protože může dojít k poškození jater a žaludku. Výrazně nižší, ale účinná dávka přípravku HERBALGIN chronic, je způsobena speciálně vytvořenou směsí a také tabletou, která má prodloužené uvolňování. Díky tomu se v krvi po celou dobu bezpečně udržuje nižší, ale dostatečná koncentrace, která inhibuje deriváty kyseliny arachidonové. Jedná se o inovativní technologii společnosti PHARCO GRANCREO. Další nespornou výhodou je, že jedna ze složek chronické směsi HERBALGIN má prokázaný regenerační účinek na játra (odborně hepatoprotektivum). Jinými slovy, HERBALGIN chronic nejen účinně zmírňuje zánět a bolest, ale navíc přispívá k ochraně jater.


HERBALGIN chronic je přípravek přednostně určený pro osoby např. s dlouhodobými nebo opakovanými bolestmi nervů, bolestmi ischiasu, zánětem trojklanného nervu, bolestivými křečovými žilami, bolestmi kloubů, bederní páteře, zad, kolen, karpálního tunelu, revmatickými bolestmi, bolestmi hlavy (migrénou), ale také s bolestmi žlučníku, žlučovými kameny, hemoroidy nebo zvětšenou prostatou. Také při chronických zánětech dýchacích cest (astma, bronchitida, alergie) a zánětech střev (Crohnova choroba, divertikulóza) atd. Může také pomoci při silných menstruačních bolestech. 

Srovnání HERBALGINu proti chronické a běžné bolesti

HERBALGIN chronic se doporučuje užívat dlouhodobě. Také v době, kdy je patrná úleva od bolesti (proto označení „chronický“). Obvyklá denní dávka je 1 tableta ráno a 1 tableta večer (denní dávka celkem 350 mg). Jeho nástup účinku je pomalejší než u syntetických léků. Jakmile však dosáhne účinné koncentrace v krvi, působí stabilně v obvyklé denní dávce. Obvykle je účinné koncentrace dosaženo po několika dnech. Proto lze pro zvýšení účinku zpočátku zvážit podání až 2 tablet ráno a 2 tablet večer (denní dávka celkem 700 mg). 

HERBALGIN chronic se dodává v 30 tbl a 60 tbl baleních a je k dostání v EUC lékárnách. Jako doplněk stravy je vhodný také od 12 let věku. Při jeho průměrné ceně za balení vyjde jeden den bez potíží na méně než 25 korun. Již dvě 60 tbl balení mohou nahradit nebo doplnit obvyklou měsíční infuzi analgetik. A již nyní stojí za zvážení, zda HERBALGIN chronic vyzkoušet.

 Literatura:

  1. Burnett BP et al. A Medicinal Extract Of Scutellaria baicalensis and Acacia catechu Acts As a Dual Inhibitor Of Cyclooxigenase and 5-Lipooxigenase To Rduce Inflammation. J Med Food.2007,10(3):442-451
  2. Sampalis JS and al. A randomized, Double blind? Placebo and Active Comparator Controled Pilot Study of UP446, a Novel Dual Pathaway Inhibiotr Anti-Inflamatory Agent of Botanical Origin. Nutr. J. 2012,11:21
  3. Vecka M et al. Anti-inflamatory of flavonoids from Comfort-G and the changes in arachidonic acid metabolism. Klin Biochem Metab. 2008, 16(37):27-32
  4. Lee YC et al. Efficacy and safety of flavocoxid (phytocoxin), a novel therapeutic, compared with naproxen: a randomized multicenter controlled trial in subjects with osteoarthritis of the knee. Adv Ther.2010,27(10):731-742

MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.