Bolí vás dlouhodobě kříž, záda nebo karpál? Věnujte 4 minuty tomuto článku, který vám může významně zlepšit život.

Bolí vás dlouhodobě kříž, záda nebo karpál? Věnujte 4 minuty tomuto článku, který vám může významně zlepšit život.

Bolí vás dlouhodobě kříž, záda nebo karpál? Věnujte 4 minuty tomuto článku, který vám může významně zlepšit život. 150 150 Pharco

Dlouhodobé nebo opakující se bolesti kříže, zad nebo brnění karpálu ruky si většina lidí mylně vykládá jako projev únavy. Obvykle si bolavé místo natřou mastí nebo gelem a doufají, že je po problému. Bolest se však znovu a znovu vrací. V čem je tedy skutečný problém?

V našich nervech. Medicínsky se tento jev označuje jako neuropatie (neuro znamená nerv, patos znamená chorobný), jedná se tedy o degenerativní chorobný proces v nervech. V populaci se vyskytuje poměrně často, zejména s rostoucím věkem. Co se u něj děje v našich nervech?

Myelin – klíčová látka, která obaluje a chrání naše nervy

Naše nervy jsou obaleny speciálním obalem, který je tvořen z látky zvané myelin. Tvoří ho specifické buňky (jmenují se Schwannovy), které se až 400násobně obtáčejí kolem samotného nervového vlákna. Pokud jsou nervy obaleny dostatkem myelinu, fungují správně a my nepociťujeme žádné bolesti. Myelinový obal je totiž nejen chrání, ale také vyživuje a umožňuje jim bezbolestné vedení vzruchů.

Neuropatie nenápadně (týdny až měsíce) „ukrajuje“ z myelinu v nervovém obalu. Úbytek myelinu způsobuje, že nervové vlákno přestává být chráněno a vyživováno. To vede k výše zmíněným bolestivým projevům, bolesti v kříži, brnění v rukou, nohou apod.

Nejnovější vědecké publikace popisují, že v myelinovém obalu nervu probíhá mikrozánět, který způsobují naše imunitní buňky. To znamená, že bez vnějšího zásahu není naše tělo schopno neuropatii samo zvládnout. Proto, pokud někdo tvrdí, že neuropatie se dá vyléčit, tak buď lže nebo není odborník. Navíc, neuropatie je progresivní onemocnění, což znamená, že se časem jen zhoršuje. Co s tím můžeme udělat?

REMYELIN – speciálně vyvinutý produkt pro výživu myelinového obalu nervů

Slovensko-italská vývojová společnost PHARCO GRANCREO vyvinula světový jedinečný neurospecifický produkt, REMYELIN. Jeho cílem je výživa nervového obalu a obnova myelinu v něm (tzv. „remyelinizace“). Zároveň v obalu omezuje imunitou vyvolaný mikrozánět a brání jeho dalšímu šíření v nervech. Klíčovými složkami produktu REMYELIN jsou tělu přirozené látky, konkrétně palmitoyletanolamid (PEA), který utlumuje zmíněný mikrozánět a uridin, který je potřebný pro obnovu tvorby myelinu. Zároveň je doplněn vitamíny B1, B6, B12, vitamínem C a biologicky téměř zcela využitelnou kyselinou listovou. Ta podporuje růst výše zmíněných ochranných Schwannových buněk (produkují zmíněný důležitý myelin). Jeho pozitivní účinky lidé popisují již po několika týdnech užívání. Může se volně kombinovat i s jinými podobně působícími produkty a užívání není v zásadě časově omezeno. Navíc díky složce PEA může významně snížit riziko mozkové mrtvice.

Tisíce spokojených uživatelů a množství referencí na REMYELIN od neurologů

REMYELIN je na trhu již od roku 2021 a zkušenosti s ním mají nejen tisíce spokojených užívatelů v ČR a SR, ale také množství neurologů. Oceňují jeho inovativní složení a cílený účel při neuropatických bolestech kříže, zad, ale i karpálu. Je běžně dostupný v lékárnách. Při jeho průměrné ceně vychází den užívání na méně jak 25 Kč. A to už stojí za to mít den s významně menšími nebo i žádnými bolestmi zad, kříže či karpálu.

Výhody produktu REMYELIN

  • jedinečné složení zaměřené na výživu periferních nervů
  • klinické studie (UMP a PEA) dokazující obnovu funkce nervů
  • úleva při bolesti kříže, karpálu, vyhřezlé ploténce nebo sedacího nervu
  • pohodlné (1 kapsle denně) a volně kombinovatelné užívání
  • zlepšení pružnosti a výstelky hlavových cév (důležité v prevenci cévní mozkové příhody)
  • již dvouleté zkušenosti na Slovensku (více než 4 tisíce uživatelů měsíčně)

MUDr. Peter Čičvák

neurolog, neurologická ambulance Stará Ľubovňa

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.