Trápí vás HIT? Věnujte 5 minut času tomuto článku, který vám může významně zlepšit kvalitu života.

Trápí vás HIT? Věnujte 5 minut času tomuto článku, který vám může významně zlepšit kvalitu života.

Trápí vás HIT? Věnujte 5 minut času tomuto článku, který vám může významně zlepšit kvalitu života. 150 150 Pharco

Myslíte si, že máte HIT? Bojíte se něco sníst?

Histaminová intolerance (HIT) je dnes poměrně častý zdravotní problém lidí. Mnozí o tom ani nemusí vědět. Jedná se o problém týkající se imunitního systému trávicího traktu, který se projevuje různými příznaky, nejčastěji průjmem, břišními křečemi, nadýmáním, ztrátou chuti, později závažnějšími než je pokles tělesné hmotnosti.

Co je skutečně zodpovědné za HIT? Enzym DAO nebo naše imunita?

Obecně je mezi lidmi s HIT mylně rozšířeno, že hlavním viníkem HIT je nedostatek DAO (enzym diaminooaxidáza) nebo dokonce „nadměrný“ přísun histaminu v potravinách (pokud by to mělo významněji ovlivnit náš organismus, muselo by být zvýšení řádově ve stovkách procent, což je v praxi málo pravděpodobné). Moderní vědecké publikace již jasně říkají, že nedostatek DAO je zodpovědný za vznik HIT pouze v nevýznamném množství případů. Menší množství DAO v organismu nemá žádnou výpovědní hodnotu o přítomnosti HIT. Důkazem, že tomu tak je, je skutečnost, že drtivá většina lidí s HIT nevnímá téměř žádné zlepšení při užívání náhrad DAO enzymu. Jednoduše řečeno, doplňování DAO jim nepřináší očekávané zlepšení. Proč tomu tak je?

Histaminová intolerance (dnes vědecky již správně označovaná jako enterální histaminóza) je imunologický problém specifických buněk, které se nazývají žírné buňky a jsou přítomny ve střevní sliznici. Moderní odborné publikace popisují, že právě porucha aktivace žírných buněk hraje hlavní roli vzniku HIT.

Jak lze dokázat, že skutečně mám HIT? Jedině stěrem ze sliznice nebo diagnostikou pomocí speciálního produktu.

Jediným skutečným a prokazatelným způsobem, jak diagnostikovat HIT byla ještě před deseti lety v ČR, metoda stěru ze střevní sliznice. Toto dělali výlučně lékaři gastroenterologové při endoskopickém vyšetření. Následně se stěr analyzoval, a pokud v něm byla zvýšena koncentrace histaminu, bylo potvrzeno, že se jedná o HIT. U HIT totiž nejsou žádné viditelné změny na střevní sliznici při endoskopii, proto se musel vzít stěr. V drtivé většině se to dělalo u pacientů, kteří měli dlouhodobé (léta) střevní problémy a neměli při tom žádný viditelný nález na střevě, a také nezabírala známá terapie. Bohužel, toto jediné prokazatelné vyšetření na HIT je invazivní, proto se nedá dělat plošně a dokonce jej už ani neuhrazují pojišťovny. Proto se vyšetření nesprávně „zjednodušilo“ analýzou enzymu DAO, kterou pro změnu dělají lékaři alergologové (imunologové). Jak ukazuje realita, je to neefektivní, neboť samotní alergologové už toto vyšetření považují pouze za velmi orientační (rozumějme nepřesné).

Je již vědecky (nad pochybnosti) prokázáno, že HIT je imunologického původu a způsobují jej žírné buňky ve střevní sliznici. Ty „bezdůvodně“ vylučují nadměrná množství histaminu, který způsobuje chronický mikrozánět (viditelný pouze na stěru pod mikroskopem) střevní sliznice. Na rozdíl od potravinové alergie, se HIT omezuje na působení přímo ve střevě. Proto má správné medicínské označení enterální histaminoza (HIT označení je dnes spíše považováno za “lidové”). To způsobuje všechny výše zmíněné příznaky (častá stolice, křeče, nadýmání atd.). Zablokujeme-li tedy nadměrné vylučování histaminu ze žírných buněk (použitím k tomu speciálně vyvinutého produktu), prakticky odstraníme zmíněný mikrozánět i příznaky. Jinak řečeno, dojde ke zmírnění příznaků HIT, resp. až téměř k úplnému odstranění. A to i bez drastické diety.

REVICOLIN umožňuje uspání žírných buněk ve střevě a zmírní tak příznaky HIT, navíc obnovuje ochrannou funkci střevní sliznice.

Již víme, že hlavní příčinou vzniku HIT je chybné fungování žírných buněk ve střevní slizniční tkáni. Co s tím můžeme udělat?

REVICOLIN je inovativní entero- a histamino-specifický doplněk stravy, který obsahuje specifickou tělu přirozenou látku PEA (palmitoyletanolamid) a speciální imuno-chytré kvasinky. Speciální kvasinky mají významný účinek na výživu střevních buněk a udržování celistvosti, funkce a ochranu střevní sliznice. Pro HIT je však podstatně účinnější PEA.

PEA je látka, která má v řadě studií prokázán výrazný účinek na zmíněné žírné buňky. Dokáže tyto buňky jakoby uspat. Uspané žírné buňky pak nereagují přehnaně a nevylučují nadměrná množství zánětlivých látek a histaminu do sliznice střeva, které přispívá k příznakům HIT. Jednoduše, nezpůsobují nežádoucí imunitní reakci ve střevní sliznici. V praxi se to obvykle projevuje výrazným zmírněním příznaků HIT, zlepší se kvalita stolice, ustupují břišní křeče, nadýmání a pod. Výrazně se zlepší kvalita života, prokázáno je i rozšíření jídelníčku. Každopádně lze pozvolna začít zkoušet i některé potraviny, které dříve dělaly problémy.

REVICOLIN se doporučuje užívat 2 x 1 tobolka denně (1x ráno, 1x večer) během úvodních 14 dnů užívání, později postačuje 1 kapsle ráno. Je běžně dostupný v lékárnách. Při jeho průměrné ceně vychází jeden den bez HIT ani ne na 25 Kč. A to už stojí za zásadní zlepšení kvality života. Navíc je REVICOLIN klinicky odzkoušen přímo v ČR.

Výsledky zkoušení produktu REVICOLIN u lidí s HIT, IBS a SIBO

REVICOLIN byl testován u lidí s příznaky typickými pro HIT, IBS (syndrom dráždivého tračníku) a SIBO (přerůstání bakterií v tenkém střevě) ve slovenské ambulantní praxi (gastroenterologická ambulance, Bratislava). U těchto lidí přetrvávaly typické klinické příznaky například časté nadýmání, křeče, častá neforemná stolice (průjmovitý charakter) během dne (2 až 4x za den), méně často zácpa. Onemocnění HIT a IBS má stejnou imunologickou příčinu (SIBO má jiný chorobný základ, ale stejné příznaky). Produkt REVICOLIN je vyvinut s ohledem na utlumení uvedeného zánětu ve sliznici a zároveň podporu růstu buněk a obnovy celistvosti a ochrany střevní sliznice. Respondenti užívající REVICOLIN uváděli výrazné zlepšení parametrů kvality života v průměru již po 8 dnech užívání.

Jaké jsou výhody užívání produktu REVICOLIN?

 • CÍLENĚ VYVINUTÝ PRO ŘEŠENÍ PŘI HIT, IBS a SIBO
 • Zkrácený čas strávený na wc u stolice během dne: -28%
 • Snížený počet stolic během dne: -26%
 • Zlepšení charakteru stolice: +33%
 • Snížená potřeba hledat toaletu v okolí: -30%
 • Zmírnění příznaků břišních křečí: -53%
 • Zmírnění příznaků nadýmání: -42%
 • Zlepšení různorodosti konzumace potravin: +42%
 • Snížení pocitu bezmoci: -48%
 • Zmírnění strachu o zhoršení onemocnění: -36%
 • Zvýšení pocitu užívání si života: +33%
 • Pocit zvýšení výkonu: +29%

MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.