Trápí vás HIT? Bojíte se něco sníst? 

Trápí vás HIT? Bojíte se něco sníst? 

Trápí vás HIT? Bojíte se něco sníst?  150 150 Pharco

Trápí vás HIT? Bojíte se něco sníst? 

Histaminová intolerance (HIT) je dnes poměrně častým zdravotním problémem. Mnozí o tom možná ani nevědí. Jedná se především o problém související s imunitním systémem trávicího traktu, který se projevuje řadou příznaků, nejčastěji průjmem, křečemi v břiše, nadýmáním, nechutenstvím, později závažnějším hubnutím.

Co je skutečně zodpovědné za HIT, DAO (diaminooxidáza) nebo imunita?

Obecně je mezi lidmi s HIT pravděpodobně rozšířená mylná představa, že hlavním viníkem HIT je nedostatek DAO v těle. Moderní vědecké publikace naznačují, že nedostatek DAO je zodpovědný za vznik HIT pouze v relativně malém počtu případů. Menší množství DAO v těle neznamená automaticky HIT. Důkazem, že tomu tak není, je skutečnost, že poměrně hodně lidí s HIT nepozoruje výrazné zlepšení při užívání náhrad enzymů DAO. Jednoduše řečeno, doplnění DAO nepřináší očekávané zlepšení.

Histaminová intolerance je především imunologický problém specifických buněk zvaných žírné buňky ve speciálním slizničním imunitním systému, který se nachází ve střevech. Odborně se tento systém nazývá lymfatická tkáň spojená se sliznicí. Moderní vědecké publikace popisují, že dominantní roli v rozvoji příznaků HIT hraje právě narušená aktivace žírných buněk.  

Zdá se, že za příznaky HIT jsou zodpovědné především žírné buňky střevní sliznice.

 Žírné buňky jsou bílé krvinky a jsou základem správného fungování imunity ve střevní sliznici. Tyto buňky obsahují stovky speciálních vezikul, které obsahují látky ovlivňující zánět a alergickou reakci ve střevě, mimo jiné obrovské množství histaminu. Pokud se žírné buňky setkají s něčím, co považují za cizí, dojde k jejich aktivaci. Za normálních okolností jsou žírné buňky aktivovány relativně neškodně a uvolňují do střevní sliznice neškodné množství látek a histaminu, aby v ní udržovaly funkční a normální imunitní odpověď. To je samozřejmě žádoucí pro ochranu střev.

Pokud je však aktivace žírných buněk narušena v důsledku různých autoimunitních poruch našeho těla, reagují buňky nepřiměřeně na jakýkoli podnět, který je pro ně cizí (např. potravina, složka potravy atd.). Buňky uvolňují ze svých vezikul do střevní sliznice neúměrně velké množství histaminu a vyvolávají nežádoucí imunitní reakci (alergickou reakci přímo ve střevě). To se projevuje typickými příznaky HIT. To je pro naše střeva nežádoucí.

REVICOLIN umožňuje uspání žírných buněk ve střevě a může tak zmírnit příznaky HIT.

Již víme, že pravděpodobně dominantní příčinou HIT je porucha funkce žírných buněk ve střevní slizniční imunitní tkáni zvané MALT. Co s tím můžeme dělat?

REVICOLIN je inovativní entero- a histamin-specifický doplněk stravy, který obsahuje imuno-senzitivní kvasinky a pro tělo specifickou přírodní látku PEA. Speciální kvasinky mají významný vliv na výživu střevních buněk a na udržení integrity střevního epitelu. U HIT je však PEA podstatně účinnější.

PEA je látka, u které byl v řadě studií prokázán významný účinek na výše zmíněné žírné buňky. Dokáže tyto buňky takříkajíc uspat. Spící žírné buňky pak nereagují přehnaně a nevylučují nadměrné množství zánětlivých látek a histaminu do sliznice střeva, což přispívá k příznakům HIT. Jednoduše nevyvolávají nežádoucí imunitní reakci ve střevní sliznici. V praxi to obvykle vede k výraznému zmírnění příznaků HIT, zlepšení kvality stolice, odstranění křečí v břiše, nadýmání atd. Kvalita života se výrazně zlepšuje, možná i rozšiřuje stravu. Dodržování diety je samozřejmě stále na místě. Každopádně je možné po konzultaci s lékařem pomalu začít zkoušet i některé potraviny, které dříve dělaly problém.

REVICOLIN se doporučuje užívat 2 x 1 tobolku denně (1 x ráno, 1 x večer) během prvních 14 dnů užívání, později stačí 1 tobolka ráno.

Je běžně dostupný v lékárnách bez lékařského předpisu, které odebírají produkty z distribučních sítí Phoenix nebo Pharmos.

Výsledky studií přípravku REVICOLIN u lidí

REVICOLIN byl testován u osob se syndromem dráždivého tračníku ve slovenské ambulantní praxi (MUDr. Jarolím Šutka, gastroenterologická ambulance, Bratislava). Respondenti užívající REVICOLIN uváděli zlepšení parametrů kvality života v průměru po 8 dnech užívání. 

Revicolin recenze


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.