Pokud vy nebo vaše děti trpíte častými onemocněními dýchacích cest, astmatem nebo alergiemi, posilujte svou MALT imunitu.

Pokud vy nebo vaše děti trpíte častými onemocněními dýchacích cest, astmatem nebo alergiemi, posilujte svou MALT imunitu.

Pokud vy nebo vaše děti trpíte častými onemocněními dýchacích cest, astmatem nebo alergiemi, posilujte svou MALT imunitu. 150 150 Pharco

Není imunita jako imunita. Co je to MALT imunita a jak chrání naše dýchací cesty před nemocemi a alergiemi?


Zlepšení imunity sliznice dýchacích cest vyžaduje zvláštní přístup. Zapamatujte si zkratku M.A.L.T. (Mucosa Associated Lymphoid Tissue), což je zkratka pro Mucosa Associated Lymphoid Tissue, speciální imunitní tkáň ve výstelce dýchacích cest. Právě MALT je tou částí imunity dýchacích cest, kterou potřebujeme ovlivnit, abychom snáze odolávali závažným příznakům, jako je chřipka nebo jiné viry, a také alergiím. Vitamíny mají na MALT imunitu jen malý až nevýznamný vliv.

Unikátní PRO-MALT se zaměřuje na MALT imunitu dýchacích cest a přispívá k ochraně proti virům i alergiím.


Složení PRO-MALT přispívá k tomu, že sliznice dýchacích cest zůstává celistvá a funkční. Měl dostatek protilátek (imunoglobulinů), které vážou viry nebo bakterie. Také dostatek aktivních zralých lymfocytů, které tyto viry zničí. Vzhledem k jeho účinku na MALT imunitu jsou příznaky akutního onemocnění obvykle výrazně slabší až téměř žádné. U snadno se šířících respiračních virů (např. chřipky, černého kašle) se správným ovlivněním MALT imunity v respirační sliznici obvykle účinně zabrání život ohrožující pneumonii (tzv. plicní formě onemocnění). Tento účinek je žádoucí zejména u rizikových skupin, jako jsou astmatici, alergici, děti, ale také např. kuřáci.

Studie u dětí ve věku 5-7 let s opakovanými záněty dýchacích cest prokázala snížení výskytu akutních respiračních onemocnění téměř o 90 %.

Díky svému přesnému bioaktivnímu složení je komplexní účinek přípravku PRO-MALT určen především k ochraně dýchacího systému a posílení sliznice dýchacích cest.

PRO-MALT obsahuje dvě synergicky působící kvasinky s vědecky prokázaným účinkem na respirační imunitu MALT, přičemž každá z nich ovlivňuje jinou složku. Jeden kmen podporuje dozrávání speciálních bílých krvinek (T-lymfocytů), bez nichž nelze viry ve sliznici účinně eliminovat, a druhý kmen produkuje přímo ve střevě mimo jiné řadu 100% využitelných biologických beta-glukanů (není třeba užívat další beta-glukany).

Kromě toho obsahuje také hypoalergenní kolostrum ve zvýšené dávce, čímž dodává sliznici potřebné imunoglobuliny. Ty fungují jako síť, v níž jsou viry a bakterie zachyceny, a omezují tak jejich průnik do buněk sliznice dýchacích cest.

Složení PRO-MALT obsahuje také patentovaný vitamin C (PureWay-CTM), který má prokazatelně nejúčinnější imunoaktivní účinek na bílé krvinky (lymfocyty) a snižuje CRP (tělesný parametr infekčního zánětu).

V neposlední řadě obsahuje také tělu přirozenou látku palmitoylethanolamid (PEA), která má výrazný vliv na uvolňování zánětlivých látek ve sliznici dýchacích cest. PEA účinně zabraňuje tzv. cytokinové bouři ve sliznici. Tato bouře je v podstatě náhlé uvolnění velkého množství zánětlivých látek ve sliznici dýchacích cest, které sliznici ničí. Díky tomu dochází k rychlému pronikání virů a bakterií do sliznice. Čím silnější je cytokinová bouře ve sliznici dýchacích cest, tím horší je prognóza onemocnění, které může skončit zápalem plic. Zvláště nebezpečný je u astmatiků, dětí, alergiků nebo i kuřáků. PEA může tuto cytokinovou bouři velmi účinně tlumit.

Jak užívat přípravek PRO-MALT? Je pohodlný a vhodný i pro děti.


PRO-MALT je ve formě kapslí. Je vhodný i pro děti od 6 let (u menších dětí lze obsah kapsle vyklopit lžičkou). Doporučuje se užívat jej 10 po sobě jdoucích dnů každý měsíc. Účinek obvykle přetrvává po dobu následujících 20 dní. Je běžně dostupný v lékárnách.


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.