Jak snížit hladinu cholesterolu, zabránit infarktu a mrtvici?

Jak snížit hladinu cholesterolu, zabránit infarktu a mrtvici?

Jak snížit hladinu cholesterolu, zabránit infarktu a mrtvici? 150 150 Pharco

Jak snížit hladinu cholesterolu, zabránit infarktu a mrtvici?
Jednou z hlavních příčin je kornatění cév, které již můžeme zpomalit.

Každý z nás jistě zná někoho, kdo prodělal mrtvici nebo infarkt. Zejména mrtvice končí v lepším případě částečným postižením mozkových funkcí, v horším případě trvalým postižením nebo smrtí. V obou případech je kvalita života výrazně zhoršená po celý život. Vyhlídky na infarkt nejsou o nic lepší. Dnes tyto dvě závažné události ohrožují stále mladší a mladší lidi. Co je hlavní příčinou a jak se můžeme chránit?

Jak můžeme předcházet riziku infarktu nebo mrtvice nebo je snížit?


Nejprve je třeba si uvědomit, co je hlavním rizikem mrtvice nebo infarktu. Často se mylně domníváme, že hlavní příčinou je vysoká hladina cholesterolu. To je mýtus. Na zvýšenou hladinu cholesterolu nezemřel ani jeden člověk, stejně jako na zvýšenou hladinu cukru v krvi. Je samozřejmě pravda, že zvýšená hladina cholesterolu nebo cukru v krvi zvyšuje riziko, ale hlavní odpovědnost nesou naše cévy. Abychom byli zcela přesní, nejdůležitější je stav výstelky (odborně endotelu) našich tepen. Výstelka cév je tvořena jednou tenkou vrstvou plochých, ale velmi důležitých buněk. Pokud tedy chceme výrazně snížit riziko těchto příhod, musíme se o své cévy, konkrétně o jejich výstelku (endotel), dobře starat.

Stav endotelu cév je hlavním faktorem při vzniku aterosklerózy (kornatění cév).


Jedná se o stav endotelu cév, který je zodpovědný za rozvoj aterosklerózy, která vede k mrtvici nebo srdečnímu infarktu. Kromě toho není tvrdnutí cév závislé na věku. V současné době se stále častěji vyskytuje u mladších věkových skupin. Jak k tomu dochází?
Dlouhodobě zvýšená hladina cholesterolu a cukru v krvi, stejně jako nezdravý životní styl, jako je alkohol a zejména kouření (které je pro endotel velmi nebezpečné), způsobují vážné poškození cévní výstelky (endotelu). To způsobuje mikrozánět, který uvolňuje ochranné dlaždicové buňky sliznice. Představte si to jako chybějící dlažební kostky v chodníku, i na nich se hromadí nečistoty. Těmito otvory pronikají do cévní stěny především bílé krvinky, cholesterol (LDL) a krevní tuky. V průběhu času se tato hmota ve stěně cévy neustále hromadí, zvětšuje tloušťku cévní stěny a zvětšuje se uvnitř cévního lumen (světla). Výsledkem je typická ateroskleróza cév, tzv. aterosklerotický plát. Tento plak je laicky řečeno známý jako ztvrdnutí cév.

Při prasknutí aterosklerotického plátu hrozí přímá hrozba mrtvice nebo infarktu a život je již ohrožen.


Ztvrdlé cévy (aterosklerotický plát) se skládají z mazlavého jádra plného rozpadlých buněk a tuku a křehkého víčka, které ho překrývá a udržuje obsah jádra ve stěně cévy. Vláknitý uzávěr je velmi tenký a křehký a může prasknout např. v důsledku změn krevního tlaku, náhlého pohybu nebo vnitřního tlaku obsahu mazacího jádra. Když uzávěr praskne, tento obsah se uvolní do vnitřku cévy a je špatný. Okamžitě se kolem něj začnou shlukovat krevní destičky a vytvoří se sraženina (trombus). Trombus může zůstat zachycený ve stěně cévy a „trčet“ do jejího nitra, častěji se však uvolní a putuje cévami, a tehdy jde skutečně o život. V závislosti na velikosti trombu může ucpat jednu ze srdečních tepen a způsobit srdeční infarkt nebo se může dostat do mozku a způsobit mrtvici. A náš život se okamžitě změní o 180 stupňů.

Chraňte svůj endotel, ATHEROCONTROL vám pomůže


ATHEROCONTROL je doplněk stravy zaměřený na endotel, který obsahuje PEA, látku, u níž vědecké studie prokázaly, že zmírňuje rozvoj aterosklerózy. Bylo také prokázáno, že zvyšuje stabilitu již existujícího plaku ve stěně. Může tak významně snížit riziko mrtvice nebo infarktu.

ATHEROCONTROL navíc obsahuje látky, které přispívají ke snížení hladiny cholesterolu, snížení inzulínové rezistence a úpravě hladiny cukru v krvi, což je prospěšné například u diabetiků. Také látka, která chrání játra. Ochrana jater v kombinaci s potřebou snížit hladinu cholesterolu je jedinečnou výhodou produktu, protože ten se metabolizuje v játrech. ATHEROCONTROL je dostupný v lékárnách nebo eshopech, užívejte 1 tabletu večer, po počátečních 1-2 měsících může stačit ½ tablety večer.


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.