Když cítíte bolest kolen v klidu nebo bolest kolene při dřepu, vsaďte na biologický chondroitin sulfát. 

Když cítíte bolest kolen v klidu nebo bolest kolene při dřepu, vsaďte na biologický chondroitin sulfát. 

Když cítíte bolest kolen v klidu nebo bolest kolene při dřepu, vsaďte na biologický chondroitin sulfát.  150 150 Pharco

Na podzim a v zimě se zvýrazňují příznaky poškozené chrupavky v kolenou, ale i v jiných kloubech. Nejčastěji se jedná o tupou bolest kolene při dřep, bolest kolen v klidu nebo všeobecní bolest kolene. Je typická pro artritidu kolen způsobenou postupným úbytkem chrupavky. Nejčastějšími příčinami artrózy kolen jsou dlouhodobé přetěžování (zejména při sportu, běhu), zranění, nadváha, věk, ale také dědičnost.

Pokud se o svá bolestivá kolena nestaráme, nedodáváme chrupavce potřebnou výživu, může to skončit operací nebo výměnou kolene. Zkušený ortoped doporučuje udělat vše pro to, aby pacient nemusel podstoupit náhradu kolenního kloubu. Obvykle existuje vysoké riziko, že tyto operace neproběhnou napoprvé bezchybně.

Živočišné chondroitiny se hůře vstřebávají, mají méně než 30% biologickou účinnost a mají menší účinek na bolest kolene zezadu.

Na trhu je velké množství různých kloubních přípravků s chondroitin sulfátem. Až 99 % z nich obsahuje živočišný chondroitin sulfát, především hovězí nebo rybí (žraločí) chondroitin sulfát. Převážná většina přípravků obsahuje poměrně vysoké denní dávky chondroitin sulfátu, od 500 mg do 1200 mg. Je to proto, že živočišné chondroitiny se hůře vstřebávají a mají méně než 30 % biologické účinnosti. To znamená, že lidské tělo využije méně než třetinu tohoto množství. Dlouhodobé užívání takto vysokých dávek je také spojeno s rizikem poškození žaludeční sliznice v důsledku vyšší dávky síry (sulfátu) obsažené v chondroitin sulfátu. Již 3 týdny užívání vyšších dávek síry mohou výrazně snížit ochranný účinek žaludeční sliznice. To může později vést ke vzniku vředů. Zejména starší lidé také nemohou tyto produkty užívat, protože se jim z velkého množství síry jednoduše udělá špatně.

CHONDRO-BIOL – pokročilý biologický chondroitin sulfát, který není vyroben ze zvířat, s více než 90% biokompatibilitou a účinností na lidské klouby. 

Naše kolena obsahují tekutinu, která obsahuje také chondroitin sulfát. Tím se vyživují chrupavky a menisky. Při artritidě dochází k úbytku tekutiny i chondroitin sulfátu, chrupavka a menisky se zhoršují a koleno se stává bolestivým. Proto je nejdůležitější dostat do kolen kvalitní a skutečně funkční chondroitin. CHONDRO-BIOL obsahuje pokročilý biologický chondroitin sulfát, který není živočišného původu a je vytvářen speciálními bakteriemi. Je tedy z více než 94 % identický s chondroitinem v lidských kolenou a kloubech. Díky tomu se až 65krát lépe vstřebává do našeho těla a je téměř třikrát účinnější než živočišné chondroitiny. To může významně zmírnit bolest kolene.

CHONDRO-BIOL obsahuje pouze 300 mg biologického chondroitin sulfátu. Toto množství se ve studiích ukázalo jako srovnatelně účinné s živočišným chondroitinem v dávce až 860 mg.* CHONDRO-BIOL je navíc doplněn speciální tělu vlastní látkou s protizánětlivými účinky na kloubní tekutinu v koleni. Tím se dále posiluje účinek na obnovu chrupavky a menisku a omezuje se zánět a další poškození kloubu.

Vzhledem k téměř dokonalé totožnosti chondroitin sulfátu s lidským chondroitin sulfátem má použití přípravku CHONDRO-BIOL oproti vysokým dávkám živočišných chondroitinů ještě jednu výhodu. Stačí ji užívat pouze každý druhý den. Je to proto, že biologický chondroitin se velmi dobře vstřebává. Dokonce i 48 hodin po užití zůstává v krvi téměř o 100 % vyšší zbytkové množství neživočišného chondroitinu ve srovnání s živočišným chondroitinem.  Tělo ji přesto dokáže dobře využít. Pokud tedy chcete pro svá kolena opravdu to nejlepší, zvolte CHONDRO-BIOL.

Dodejte svým kolenům biologický chondroitin, užívejte CHONDRO-BIOL 

CHONDRO-BIOL obsahuje 30 tablet a doporučené užívání je jedna tableta během prvních 14 dnů užívání. Poté obvykle stačí užívat jednu tabletu každý druhý den. Je běžně dostupný v lékárnách. CHONDRO-BIOL vám může výrazně zvýšit kvalitu života a zmírnit bolest kolen v klidu nebo bolest kolene při dřepu.

Jaké jsou výhody užívání přípravku CHONDRO-BIOL?

  • Více než 94% shoda s chondroitinem v lidských kloubech (vysoce účinná kloubní výživa)
  • Účinnost od 1. dne užívání (na rozdíl od živočišných produktů, které jsou obvykle účinné až od 7. do 10. dne užívání).
  • pouze 300 mg biologického chondroitinu neživočišného původu má srovnatelnou účinnost s 860 mg živočišného (hovězího) chondroitinu
  • přípravek obsahuje také speciální látku (PEA) pro účinnější odstranění zánětu a bolesti v koleni
  • užívání každý druhý den (dvouměsíční balení)

* Reduction in Arthritic Score by CS Molecular Weight Comparison between percent of reductions of pharmaceutical grade Animal CS and Mythocondro , administered for 14 days. [Bauerova 2014].


MUDr. Tomáš Horňák – ortoped v Bratislavě

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.