Pokud dostanete chřipku, nachlazení, průjem nebo alergii, buďte připraveni a zkraťte dobu trvání nemoci.

Pokud dostanete chřipku, nachlazení, průjem nebo alergii, buďte připraveni a zkraťte dobu trvání nemoci.

Pokud dostanete chřipku, nachlazení, průjem nebo alergii, buďte připraveni a zkraťte dobu trvání nemoci. 150 150 Pharco

Pokud dostanete chřipku, nachlazení, průjem nebo alergii, buďte připraveni a zkraťte dobu trvání nemoci.

Všichni to známe, nemoc přichází vždy v tu nejnevhodnější dobu. Když nás přepadne chřipka, nachlazení nebo střevní potíže, přejeme si jediné. Být rychle zase fit! Myšlenka, že bychom měli být dalších 10 nebo 14 dní nešťastní, nikoho netěší. Musíme zkrátit dobu trvání akutního onemocnění!

Jak být rychle znovu fit? To je otázka pro každého, kdo je v současné době nemocný.

Každý chce být rychle fit. Pokud dostaneme například chřipku nebo nachlazení, lékař nám předepíše něco na teplotu nebo dokonce antibiotika. U dětí je to horší, když onemocní zánětem vedlejších nosních dutin, rozhodující je délka trvání nemoci. Čím déle nemoc trvá, tím je jistější, že se v dutinách objeví také přidružený bakteriální zánět. A také budeme 2 týdny doma na jednotce intenzivní péče. Při nachlazení nebo alergii nám lékař nebo lékárník doporučí nosní spreje nebo spreje a výplachy do krku. Prostě něco, co zkrátí dobu trvání naší nemoci. Musíme být rychle fit.

Pokud zabráníme šíření zánětlivých látek přímo ve sliznici, zkrátíme trvání nemoci. Jak na to?

Lokální nosní spreje nebo výplachy hrdla působí pouze na vnější část sliznic. Jejich účinek je krátkodobý, na sliznice je tlumivý a pouze lokální. Nemají prakticky žádný vliv na zánětlivý proces, který probíhá ve výstelce dýchacích cest. Imunitní buňky ve sliznici uvolňují zánětlivé látky (cytokiny), které ji poškozují. Do poškozené sliznice snáze pronikají další viry a bakterie, které následně podněcují imunitní buňky k uvolňování cytokinů, jež přispívají k dalšímu poškození sliznice. Tím se zánět šíří přímo ve sliznici dál a dál. Je to začarovaný kruh. Abychom výrazně urychlili návrat k normálnímu stavu (zotavení), musíme tento cyklus zastavit. Lokální spreje a výplachy to však téměř vůbec nedokážou. Existuje však novinka, která může výrazně pomoci.

HISTALLERG Acute – bojovník za zkrácení doby trvání nemoci.

Inovativní doplněk stravy HISTALLERG Acute působí na sliznici zevnitř. Obsahuje tělu přirozenou látku, která aktivně působí na imunitní buňky, aby nevylučovaly nadměrné množství zánětlivých látek (cytokinů). HISTALLERG Acute tyto buňky uspává. Výrazně menší uvolňování těchto cytokinů omezí nežádoucí imunitní reakci přímo ve sliznici. Další poškození sliznice a šíření virů a bakterií v ní se výrazně omezí.  Začarovaný kruh se tak zastaví. Akutní fáze zánětlivého onemocnění je zkrácena a návrat k normálnímu stavu (rekonvalescence) je výrazně rychlejší.

Zkušenosti s inovativním produktem HISTALLERG Acute v praxi u dětí

HISTALLERG Acute byl také testován u několika pediatrů na vzorku dětí s akutním zánětem horních cest dýchacích (běžná rýma, laryngitida, alergie). Již po několika prvních dnech se projevil očekávaný účinek, došlo ke znatelnému zmírnění akutních příznaků. Zajímavé bylo, že u většiny dětí se nevyvinula přidružená (sekundární) bakteriální infekce a nebylo nutné používat např. lokální antibiotika do nosu.

HISTALLERG Acute je ve formě kapek. Je vhodný pro dospělé i děti od 6 let. Doporučuje se užívat v první den pozorování příznaků akutního zánětu dýchacích cest, žaludku nebo střev nebo alergie.  

Doporučené dávkování je 25 kapek ráno a večer.

Je běžně k dostání v lékárnách.

Doporučujeme mít doma vždy alespoň 1 kus v zásobě, protože nachlazení, chřipka nebo žaludeční a průjmové potíže nepočkají 🙂.


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.