Klinické studie prokázaly, že po 8 dnech výrazně pomáhá při syndromu dráždivého tračníku (IBS), také při histaminové intoleranci (HIT).

Klinické studie prokázaly, že po 8 dnech výrazně pomáhá při syndromu dráždivého tračníku (IBS), také při histaminové intoleranci (HIT).

Klinické studie prokázaly, že po 8 dnech výrazně pomáhá při syndromu dráždivého tračníku (IBS), také při histaminové intoleranci (HIT). 150 150 Pharco

REVICOLIN byl testován u osob se syndromem dráždivého tračníku (IBS) ve slovenské ambulantní praxi (MUDr. Jarolím Šutka, gastroenterologická ambulance, Bratislava). Uvádí se, že tímto syndromem trpí až 20 % populace, přičemž lidé o něm nevědí a často si příznaky pletou s nějakým akutním střevním problémem nebo nevhodnou stravou.

Ve studii byli důsledně klinicky vyšetřeni a identifikováni pacienti s příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS). U těchto osob dlouhodobě (často i několik let) přetrvávaly klinické příznaky, jako je časté nadýmání, křeče v břiše, častá řídká stolice (průjmovitého charakteru) během dne (2 až 4krát denně) a méně často zácpa. Navzdory těmto příznakům endoskopické vyšetření střeva neprokazuje žádné chorobné změny střevní sliznice. Onemocnění IBS má zřejmě imunologickou příčinu, kdy je střevní sliznice postižena chronickým mikrozánětem. Přes takto postiženou střevní sliznici pronikají některé mikroorganismy a další látky ze střeva do slizniční tkáně, kde vyvolávají a udržují mikrozánět.

REVICOLIN byl vyvinut s cílem potlačit tento zánět ve střevní sliznici a zároveň podpořit růst buněk a obnovit integritu střevní sliznice. Tím se zabrání úniku střevního obsahu do slizniční tkáně a zároveň se zvýší celková výživa a životaschopnost buněk střevní sliznice. Výsledkem je přirozená funkčnost střev a minimalizace až odstranění příznaků. Respondenti užívající přípravek REVICOLIN uváděli zlepšení parametrů kvality života v průměru po 8 dnech užívání. Statistické výsledky klinické studie si můžete prohlédnout níže. Histaminová intolerance (HIT) má prakticky stejný základ onemocnění jako IBS. REVICOLIN proto účinně zlepšuje kvalitu života i u osob s histaminovou intolerancí (HIT). REVICOLIN může být užitečný i jako prevence, pokud se chystáte do zahraničí (služební cesta, dovolená), kde na vaše střevo číhá mnoho nástrah. Tímto způsobem můžete výrazně snížit riziko „zkažené“ dovolené.

REVICOLIN se doporučuje užívat 2 x 1 tobolku denně (1x ráno, 1x večer) během prvních 14 dnů užívání, později postačí 1 tobolka ráno. Je běžně dostupný v lékárnách.

Přípravek je běžně dostupný v lékárnách nebo eshopech.

Jaké jsou výhody užívání přípravku REVICOLIN?

Zkrácení doby strávené na toaletě během dne: -28 %

Snížení počtu stolic během dne: -26 %

Zlepšení charakteru stolice: +33 %

Snížení potřeby hledat toaletu v okolí: -30 %

Snížení příznaků křečí v břiše: -53%

Zmírnění příznaků nadýmání: -42 %

Zlepšení pestrosti konzumace jídla: +42 % 

Snížení pocitu bezmoci: -48 %

Snížení strachu ze zhoršení nemoci: -36 %

Zvýšení pocitu radosti ze života: +33%

Pocit zvýšené výkonnosti: +29 %


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.