REVMA (revmatoidní artritida) – i sami si můžeme významně zlepšit život

REVMA (revmatoidní artritida) – i sami si můžeme významně zlepšit život

REVMA (revmatoidní artritida) – i sami si můžeme významně zlepšit život 150 150 Pharco

Revma je závažné chronické onemocnění, které může na první pohled navozovat dojem, že je to typické kloubní onemocnění. Omyl. Revma je imunologické zánětlivé onemocnění. Což je o to horší, že se jedná o autoimunitní onemocnění. Naše vlastní imunita útočí na tkáně a způsobuje v nich zánět. Revma viditelně postihuje klouby. Příčina onemocnění není dodnes známa. Významnou roli při ní hraje genetika (vrozená predispozice) a také vnější faktory (těžko odhalitelné).

Revma může začít prakticky v kterémkoli roce života. Častěji postihuje ženy, a to před menopauzou. Obvykle postihuje volně pohyblivé typy kloubů (diartrodiální klouby), prstové, kolenní, loketní, zápěstní apod. Revma častěji začíná v zimních měsících. Obvykle má pomalý (plazivý) začátek a je prakticky obtížně předvídatelná. Pouze ojediněle má náhlý (akutní) začátek. Průběh onemocnění má typické dvě fáze. Střídají se období zhoršení a uklidnění. Během zhoršení (exacerbace) je patrný silný bolestivý zánět postižených kloubů. V době uklidnění je zánětlivá aktivita minimální. Neustálým střídáním zánětu však dochází k destrukci kloubních tkání, deformacím kloubu, snížené hybnosti. Revma je progresivní onemocnění, které často vede k invaliditě a průměrně zkracuje život o 7 až 10 let.

Při revmatu dochází k zánětu kloubních struktur, což vede k deformitám, zhrubnutí a snížení pohyblivosti kloubů. Zhoršení zánětu (exacerbace revmatu) navíc způsobuje i výraznou bolestivost. Tento zhoršený zánět způsobují deriváty kyseliny arachidonové.

Co způsobuje zhoršení revmatu? A můžu si i sám pomoci?

Látky v těle, které jsou zodpovědné za zhoršení zánětu v kloubech během revmatu mají komplikované názvy a zkratky. Pro zjednodušení však všechny patří mezi tzv. deriváty kyseliny arachidonové. Tyto deriváty mají silný zánětlivý účinek. Proto léčba revmatu sestává ze dvou různých cílů. První cíl je „oklamat“ imunitu, aby neútočila na vlastní tkáně, klouby. Druhý cíl je potlačit tvorbu zmíněných derivátů kyseliny arachidonové. Imunitu dokáží „ošidit“ speciální biologické léky, které předepisuje revmatolog.

My sami však můžeme účinně omezit tvorbu derivátů kyseliny arachidonové i pomocí cílených produktů.

HERBALGIN chronic – inovativní a cílený produkt pro potlačování zánětu při revmatu

HERBALGIN chronic byl vyvinut speciálně pro chronické nebo opakované záněty, typické i pro revma. Obsahuje cíleně upravenou a testovanou bylinnou směs, která ve zkoušení prokázala účinné tlumení tvorby derivátů kyseliny arachidonové. HERBALGIN chronic je ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním. Proto postačuje užívat 1 tabletu ráno a 1 tabletu večer, aby bylo dosaženo dostatečně účinné hladiny v krvi k potlačení zmíněných derivátů. Tím se výrazně sníží riziko vzniku zhoršení (exacerbace) revmatu. Získat zásadní zlepšení kvality života s revmatem při průměrné ceně za méně jak 25,- Kč denně už stojí za vyzkoušení.


MVDr. Peter Blaško

ředitel výzkumu a vývoje PHARCO GRANCREO

Pre prístup do promo zóny je potrebné prihlásenie.

Zabudli ste heslo? Zadajte prosím svoju e-mailovú adresu. Na zadanú e-mailovú adresu pošleme odkaz na nastavenie nového hesla.